שאלות ותשובות בנושא בכי של תינוקות

מה הסיבות  ואיך ניתן להקל על בכי של תינוקות?תינוק לא ישן ובוכה המון  

הילד שלי לא מצליח להירדם, מקטר ובוכה לסירוגין, למרות שהוא מאוד עייף. הוא בקושי ישן בלילה הקודם בגלל החום וגם ביום ישן רק 20 דקות. מה לעשות עכשיו, האם אפשר להרדימו בעגלה או בידיים או לנסות בכל זאת להתעקש על הירדמות במיטה?

שלום לך, אם הילד לא מרגיש טוב ולא הצליח לישון ביום-תרדימו אותו כמה שיותר מהר ולא משנה כרגע איך. כמה שיותר מושכים את הזמן כך הילד יתנגד יותר לשינה ויצבור שעות של עייפות. אם עושים משהו שונה בהרדמות פעם אחת כשהילד חולה-לא נורא, העיקר שיצליח להירדם ולישון טוב. שירגיש טוב!

תינוק בוכה ולא רגוע רוב היום

אלה, עזרי בבקשה. התינוק שלי בוכה המון מהבוקר עד הלילה. הוא לא נרגע בשום צורה, רק אם אני מרימה אותו לידיים הוא מצליח להפסיק לבכות ונרדם יפה. האמת שאני מאוד נהנית להחזיק אותו בידיי או במנשא אבל כל הסובבים אומרים לי שאני מפנקת אותו יותר מדי. האם הרדמות על הידיים עבור תינוק בן חודש היא פינוק או צורך? אני מבולבלת כבר מכל העצות, עזרי לי בבקשה :)

מגיע לך מזל טוב!כשמדובר על תינוק בן חודש, כאי לדעת שהוא עדיין זקוק לעזרה בכדי להירדם. זה צורך וחשוב לאפשר לתינוק קטן להירגע ולהירדם עם עזרה-ידיים, במנשא וכו’ לפחות עד גיל 4-5 חודשים אם הוא זקוק לזה. כך תינוקך מקבל יותר בטחון וזה תורם לו המון לתחושת רוגע ושקט. אח”כ שווה להתחיל ללמד אותו הרדמות עצמאית. אני אישית מאוד לא אוהבת את המילה “פינוק” כשמדובר על תינוקות קטנים . הם זקוקים למגע כדי לקבל בטחון ולהיכנס למצב של רוגע ולהסתגל אחרי הלידה.עוד מידע על בכי של תינוקות תקבלי במאמר, אלה.

איך להקל על כאבי בטן וגזים אצל תינוקות?

אני מתמודדת עם תינוק בן חודש בימים האחרונים עם התקפי בכי קשים. הוא משמיע קולות בזמן השינה, דוחף הרבה עם הרגליים, הפנים מתעוותות מכאב, פתאום יש צווחה, קשה לו לאכול… ממש קשה ! זה התחיל לו בגיל 3 שבועות, הבנתי שזה אמור לעבור בערך בגיל 3 חודשים, אבל עד אז ככה זה יהיה כל היום?? רוצה גם לדעת בבקשה מה עושים כדי להקל על גזים אצל תינוקות ? אני חוששת לצאת מהבית איתו כי כל האכלה היא סיוט…

אני מבינה ללבך, מאוד לא פשוט לטפל בתינוק שסובל מכאבי בטן וגזים קשים. לרוב התקפים של כאבי בטן וגזים אצל תינוקות באים בשעות הערב – הילד מתכווץ ובוכה. מה עוזר: לכל תינוק עוזר משהו אחר ובעיקר- להניע אותו בתנוחת ערסול כשאת יושבת על כדור פיזיו, לנענע על הזרוע בתנוחת “נמר שוכב על עץ” ולטפוח על הישבן. רוב נחת!

אי שקט ובכי אצל תינוק בן 4 חודשים

האם תינוק בן 4 חודשים כבר מסוגל לעשות מניפולציות? למשל בכי היסטרי מעייפות או מנסיעה ברכב? לטעמי הקטנה שלי קלטה שאני נלחצת מהבכי שלה ועושה עליי “תרגילים”…זו התאוריה שלי. מה דעתך?

אמא יקירה! אם מישהו יגיד לך שבגיל הזה תינוק מסוגל לעשות מניפולציות-אל תאמיני לו!!! אין דבר כזה. אני מאמינה שכשתינוק בוכה-תמיד יש לו סיבה לכך. בעיקר כשמדובר על גיל צעיר בין 0-4חודשים… משהו שמציק, כואב, מפריע, מפחיד …אני ממליצה לך מאוד להתייחס לבכי של תינוק שלך כבקשת עזרה, כי אין לקטנטנים בגיל הזה אפשרות אחרת לבטא את המצוקה, זה סוג של תקשורת. ויש המון דרכים לדעת מה מפריע והמון דרכים להרגיע ולהקל עליהם. אם תרצי עזרה, הכוונה, תמיכה-אשמח לעזור לך. כנסי לקבל מידע נוסף במאמר על בעיות שינה אצל תינוק בן 4חודשים .

אני כאן בשבילך!

איך אפשר ללמד תינוק בוכה להירגע לבד?

כשהתינוק שלי בוכה ואני בטוחה שהוא לא רעב, החלפתי לו חיתול, לא קר לו, אין גזים-אני משאירה אותו במיטה והוא ממשיך לבכות. אני עייפה מכדי להחזיק אותו בידיים, אמרו לי שהוא ילמד להירגע לבד. אני די חוששת לחנך אותו דרך בכי ולעשות לו סדרת חינוך כמו שסבתות ממליצות לי, זה לא מרגיש לי נכון. מה את ממליצה לי לעשות?

אני ממליצה לך להתחבר לאינטואיציות שלך ולפעול בהתאם למה שנכון לך. אני מאמינה שמענה לבכי זה הדבר הראשון שתינוקות והילדים שלנו מצפים מאיתנו, זה הדבר הבסיסי שצריך לתת לתינוק, את הרגשת הביטחון שיש פה על מי לסמוך ולהישען כשקשה לו. כשמדברים על תינוקות קטנים אני ממש לא אוהבת להשתמש במילים כמו “סדרת חינוך” וכו’. אי אפשר ללמד תינוק קטן להירגע דרך בכי כי זאת הדרך הבטוחה לפתח אצלו חוסר אמון. תינוקך צריך לדעת שאת פה כדי ללמד אותו ולתמוך בו כשקשה לו. הדבר הבסיסי שצריך להנחות אותך זה מה שמרגיש לך נכון, מה שמתאים לך ולתינוק.

תינוק בן 4חודשים בוכה המון

משהו מוזר עובר על התינוק שלי בן ה4 חודשים. בדרך כלל הוא חמוד, ילד נוח, שקט וחייכן. בימים האחרונים התינוק שלי בוכה המון, מאוד לא שקט,כאילו משהו מפריע לו…בזמן האכילה(לא יונק) הוא זז המון ומזיז את הפה הצידה. הוא רעב, אני לא סתם נותנת לו בקבוק וזה קורה במהלך כל אכילה. הוא גם לא אוהב ידיים -הוא מקשית את הגב לאחור כל הזמן, בעיקר כשהוא לא רגוע. אני מרגישה שמשהו עובר עליו,האי שקט הזה נובע ממשהו ואין לי מושג ממה. מוכר לך? אשמח להכוונה.

שלום לך! לא קל לתת לך מענה מדויק בלי לראות את תינוקך אך אני אנסה. מניסיון שלי אי שקט בארוחות קשור לגזים או לזרימה לא מתאימה מבקבוק. כשיש זרימה מהירה מדי חלק מתינוקות מתקשים לאכול. כשהזרימה אטית מדי, הם מתעצבנים או נרדמים. בעיות נפוצות מאוד בגיל הזה שגורמות לבכי אצל תינוקות ואי שקט, הן טונוס שרירים גבוה או זקיפה גדולה בגב. אני ממליצה לך לקרוא מאמרים שלי כאן:

בעיות שינה אצל תינוק בן 4חודשים 

מאמר על טונוס שרירים גבוה אצל תינוקות

מאמר על חוסר שקט וקשיי תנועה אצל תינוק

ואם את מזהה סימנים אצל תינוקך-את מוזמנת לפנות אלי לכל שאלה והתלבטות

לנייד 0547201409 או בטופס צור קשר, אני כאן בשבילך!

תינוק בוכה בנסיעות-מה עושים?

אלה שלום, מה לעשות כשהתינוקת צורחת בסל-קל באמצע הנסיעה? שאלה שמטרידה אותי מאוד. יש לך רעיונות יצירתיים? אני מחפשת פתרון כי כל מה שניסינו עד עכשיו לא עזר לנו.

שלום לך, אגיד לך שלמדתי מניסיון עם ילדיי שהנסיעה הכי נעימה לתינוק ולנו, היא נסיעה בזמן השינה שלו. לא תמיד זה אפשרי, אבל כדאי לתזמן נכון את שעת הנסיעה ושעת השינה של התינוק, לפחות בימים ובמקומות בהם זה אפשרי. כך תצליחי להקל על הקטנה ועל כל בני המשפחה. צריך להתחשב גם בהם…

תזכרי שתינוקות מתקשים מאד להירדם במצב של עייפות יתר, הם הופכים להיות פעלתנים וקשה יותר להרגיע אותם. לכן אני ממליצה להתחיל את הנסיעה לקראת שעת ההרדמות של הילדה

(כ 15 דקות קודם). קיים סיכוי טוב יותר לרגיעה. בדקי שהשמש לא מכוונת לראשה של הילדה כשנוסעים, אם כן שימי חיתול או וילון בחלון.

נסיעות טובות!

מאמרים על שינה ואי שקט אצל תינוקות:

בכי של תינוקות-מדריך להורים מודאגים

-שאלות ותשובות על שינה של תינוקות

-איך להקל על כאבי בטן וגזים אצל תינוקות

-חוסר שקט וקשיי תנועה אצל תינוק

-איך לעזור לתינוק מצונן

אם יש לך שאלה, התלבטות-תשאירי לי תגובה כאן או שלחי לי הודעה,

אני כאן בשבילך!

מתנה:

סדרת מאמרים שלי וטיפים על שנה של תינוקות וילדים-

להרשמה כנסי לכאן:

חינםספר הדרכה ”טיפול בתינוק חדש בבית” בשווי של 97ש”ח -

מתנה מיוחדת ליולדת-

בכדי להוריד את הספר הרשמי כאן:

*** המאמרים וההמלצות המפורסמים באתר אינם מהווה תחליף לייעוץ מקצועי!