תינוק לא ישן-5 טעיות נפוצות שגורמות לבעיות שינה אצל תינוקות

 5 הטעיות הנפוצות ביותר:   תינוק לא ישן-5 טעיות נפוצות שגורמות לבעיות  שינה אצל תינוקות

  1.  התינוק לא ישן טוב כי מרדימים אותו מאוחר מדי בערב.
  2.  טקס שינה לא מתאים לקטנטן.
  3.  שינה במקומות שונים במהלך היום.
  4.  הרדמות עם עזרה או תלות.
  5.  חוסר עקביות בהתנהלות של ההורים.

הורים שמחפשים דרך יעילה לטיפול בבעיות שינה אצל תינוקות נתקלים במיתוסים ומידע לא מבוסס שקיים בשפע, ולעתים עושים טעויות שלא מאפשרות לקטנטנים לישון טוב ביום ובלילה. גם אני כאמא חדשה לפני כ19שנה הייתי במקום הזה, ועשיתי לא מעט טעיות שגרמו לבתי הבכורה להתעורר אין-ספור פעמים בלילה. רק אחרי שעברתי דרך ארוכה ולא פשוטה, חקרתי, למדתי וצברתי ניסיון וידע רב בתחום, גיליתי שאפשר גם אחרת. לכן החלטתי לגלות לכם מהן 5 הטעויות הנפוצות שגורמות ליקיצות רבות בלילה וקשיי הרדמות ביום אצל קטנטנים, שכדאי לכם להימנע מהן.

1. הרדמות מאוחרת בערב

תינוק לא ישן בלילה אם הוא נרדם מאוחר בערב. זאת תופעה מוכרת ונפוצה מאוד. לעיתים הורים מנסים לדחות את ההרדמות בערב כי נהוג לחשוב שאם נרדים את הילד מאוחר, כשהוא עייף, אז הוא יירדם בקלות וימשיך לישן טוב בלילה. זאת הטעות הכי גדולה שנתקלתי בה כמעט בכל תהליך ייעוץ שינה לתינוקות שעשיתי עד היום. העייפות הגדולה אינה מאפשרת לקטנטנים להירדם, לכן הם מתנגדים ומתקשים להירדם ברוגע. כדאי לזכור שהרדמות בזמן המתאים היא המפתח לשינה טובה.

2. טקס שינה לא מתאים או העדר הטקס.

אנחנו חיים בעולם דינאמי, עובדים המון שעות ביום, חווים עומס ועייפות, ולכן לעתים אנו לא מצליחים להקפיד על טקס קבוע ומסודר בשעות הערב. הורים שמוותרים על טקס השינה עלולים לגלות שהקטנטן מתעורר המון בלילה. אם אתם מחפשים תשובה לשאלה מדוע התינוק שלי לא ישן ורוצים לחזור לשינה של לילה שלם, תקפידו על טקס שינה קבוע בערב בכדי להעניק לילדכם תחושת בטחון. טקס יכול לכלול ארוחה טובה ומשביעה, אמבטיה, שיר ערש או סיפור לפני ההרדמות.

3. תינוק לא ישן טוב כאשר מרדימים אותו במקומות שונים. אם קשה לכם להביא את הקטנטן להרדמות במיטה או בעריסה שלו כי הוא בוכה שעות ואתם מחפשים דרכים להקל עליו ועליכם ומרדימים אותו כל פעם בעגלה, נדנדה או בנסיעה באוטו- דעו שזה פתרון טוב לטווח קצר שגורם להמון בעיות שינה אצל תינוקות. מותר להרדים את הקטנטן שלכם מדי פעם בנסיעה או בטיול בעגלה אבל לא כדאי להרגיל אותו לשינה במקומות האלה באופן קבוע.

4. תינוק לא ישן כי הוא נרדם עם תלות, למשל עם בקבוק, בהנקה, בידיים או בנדנוד של עגלה.

הרדמות עם תלות היא סיבה נפוצה מאוד לבעיות שינה אצל תינוקות בכל גיל. הורים עייפים שלא ישנים בלילות נוטים לחפש דרכי קיצור להרדמות קלה ומהירה כשנתקלים בסירוב של קטנטן שלהם להירדם וזה טבעי לגמרי. אם תינוקכם התרגל להירדם עם עזרתכם בכל תנומה כנראה נכנסתם למעגל קסמים שקשה מאוד לצאת ממנו בלי להביא את תינוקכם לבכי קורע לב, התנגדות או צרחות. רוב התינוקות עד גיל 4 ח’ אינם מסוגלים להירדם ללא עזרה ולכן מומלץ להרדים אותם בידיים או במנשא בתקופה הראשונה אחרי הלידה. לעומת זאת, כשהקטנטן מגיע לגיל 4 ח’ כדאי להתחיל בתהליך למידה כדי שהתינוק ידע להרדים את עצמו בלי עזרתכם.

חשוב לדעת שאפשר ללמד את התינוק/פעוט להירדם ללא עזרה בעזרת שיטה יעילה ועדינה ללא בבכי שפיתחתי.

5. חוסר עקביות בהתנהלות לא מאפשר לקטנטנים לפתח הרגלי שינה בריאים. הורים שלא ישנים טוב בלילות ומגיעים לעייפות גדולה, לרוב מתקשים להתמיד בשיטה אחת ונוטים “לזרום עם הילד” בכדי לחסוך מעצמם מאמץ כי קשה להילחם עם תינוק עייף שבוכה המון. הורים נוטים לנסות שיטה חדשה בכל פעם שהם נתקלים בבכי או בהתנגדות של הקטנטן. “אני תמיד מתחילה לפעול לפי התוכנית אבל מוותרת מהר”. “הילד שלי עקשן ואני לא מסוגלת להילחם איתו” ,”ניסיתי את כל השיטות וגיליתי שכלום לא עובד, התייאשתי…” אם אתם מזדהים עם המשפטים האלה ומיואשים כי קשה לכם להגיע לשיפור, אם אתם מחפשים דרך יעילה להחזיר את ילדכם לשינה טובה ביום ובלילה, דעו שפיתחתי שיטה ייחודית, יעילה ועדינה שעזרה כבר למאות תינוקות ללמוד לישון טוב ביום ובלילה בלי לבכות. אם גם אתם רוצים ללמוד איך להרדים תינוק בלי בכי, ובלי מאמץ ולחזור לשינה שלווה של לילה שלם-התקשרו אלי-ל0547201409

אשמח לעזור לכם מכל הלב:)

תקראי מדריך חינמי לשיפור שינת תינוקות 

רשימת מאמרים שלי על שינה של תינוקות:

-13 סיבות לבעיות שינה אצל תינוקות

-שאלות ותשובות על שינה של תינוקות

-איך להרדים תינוק-כלים מעשיים להורים עייפים

-שינה של תינוקות בחודש הראשון אחרי הלידה

-חרדת נטישה ובעיות שינה אצל תינוקות

-בעיות שינה אצל תינוקות בגיל 4חודשים-סיבות ודרכי הקלה

-מדוע תינוק בגיל 9-10 חודשים לא ישן בלילה?

-בעיות שינה אצל תינוקות רגישים (התפרסם בעיתון מעריב)

-בעיות שינה אצל תינוק מצונן

-שינה וצמיחת שיניים 

-בעיות שינה אצל תינוק פעלתן